e-mail:

O nas

Firma Freshdata powstała w lutym 2006 roku na fali dynamicznego rozkwitu Internetu oraz rosnącego zapotrzebowania na profesjonalne usługi związane z tym medium. Głównym celem utworzenia firmy było zbudowanie produktów i usług mających wysoki stosunek jakości do ceny. Aby, to osiągnąć wybraliśmy nowoczesny model współpracy pomiędzy zaprzyjaźnionymi firmami - specjalistami z różnych dziedzin.
Zamiast zatrudniać pracowników na stałe i ponosić comiesięczne stałe obciążenia finansowe, które musiałyby być uwzględnione w cenie końcowej naszych usług, wybraliśmy model wzajemnej ścisłej współpracy polegającej na korzystaniu z usług partnera biznesowego, wtedy kiedy dokładnie go potrzebujemy. Dzięki temu niwelujemy koszty, możemy współpracować z najlepszymi, w razie potrzeb szybko powiększamy nasze "moce przerobowe", a w przypadku słabszego okresu nie ponosimy stałych kosztów.
Taki model współpracy sprawdza się wyłącznie, jeśli mamy zaufanych partnerów biznesowych, z którymi regularnie wymieniamy informacje o naszym obciążeniu i statusach wspólnych projektów.

Drugą zaletą tego modelu działania jest możliwość oferowania bardzo szerokiego i kompletnego zakresu usług: projektu i wykonania serwisu WWW w tym zaawansowanych aplikacji biznesowych, hostingu (utrzymania na serwerze), projektowania logotypów, plakatów, reklam do gazet i innych typów prac DTP, poprzez wykonanie gadżetów reklamowych.
Wszystkie nasze usługi budowane są o spójny projekt graficzny i kolorystyczny co pozwala łatwiej budować świadomość marki i usługi.

Założycielem firmy jest Adam Major, programista dysponujący wieloletnim doświadczeniem w budowaniu aplikacji internetowych, zdobytym dzięki pasji komputerowej, sięgającej 1986, studiom inżynierskim na kierunku informatyka oraz pracy zawodowej od roku 2000 dla kilku firm IT, także o zasięgu międzynarodowym.
Jako prawdziwy pasjonat w wolnych chwilach stara się dzielić zdobytą wiedzą i doświadczeniem uczestnicząc od wielu lat w pracach zespołu tłumaczącego oficjalny podręcznik języka PHP  , tworzącego FAQ grupy USENETowej pl.lang.com.php   a także publikując artykuły w czasopismach.